Lisaja: Kristi

Aerusurf ehk SUP

SUP
SUP

Reisimine on keeruline ja tuleb leida uusi puhkamise ja vaba aja veetmise väljundeid. Üks äge ja aina enam populaarsust koguv vaba aja veetmise liik on suppamine ehk aerusurf. See pakub palju erinevaid võimalusi, võid lihtsalt siledal veel liuelda, ekstreemsetess lainetesse hullama minna, SUP-joogat ja SUP-fitnessi harrastada, rabamatkadel osaleda, otse päikeseloojangusse sõita, SUP-maratonil osaleda.
Suppamine hoiab Sind heas vormis ning treenib kogu keha. Boonusena on sel treeningul alati fun factor juures ja treening on alati nauditav.
Aerusurfiga saavad hakkama kõik. Kui oled algaja, võta aerusrfi koolitus või liitu mõne surfiklubi juures pakutava õhtuse SUP-matkaga, seal on juhendaja kaasas, kes annab esimesi näpunäiteid ja hoiab Sul kogu matka jooksul silma peal. Alustuseks sobib suur ja stabiilne laud.
Kui soovid juba intensiivsemat treeningut, siis võid minna laineid püüdma või teha korraliku intervall- treeningu, näiteks 5 minutit soendust, 10 minutit kiiret aerutamist, 10 minutit aeglast aerutamist, 2 minutit lõõgastust .
SUP-jooga ja SUP-fitness treenivad lisaks tavapärastele lihastele veel lihaseid, mida vajad tasakaalu hoidmiseks ja teevad seega harjutused intensiivsemaks. SUP-jooga ja SUP-fitnessi tunde leiad ka surfiklubide tunniplaanidest.
Kui mõtled oma laua soetamisele, kaalu läbi hoolega, millist lausa Sul vaja on ja kas oled valmis selleks, et lauda igalepoole kaasa vedada ning täis pumbata ning kas sul on kodus võimalus laua kuivatamiseks. Kui Su suppamised piirduvad mõnikord mõnusa merelkäigu või rabamatkaga, siis kindlasti on mõistlikum lauda rentida. Kui oled arusaamisele jõudnud, et suppamine on su tõsine kirg ja armastus, vali laud vastavalt oma eelistustele ja naudi iga mõnusat elamist, mida aerusurf pakub!

Lisaja: Kristi

SUP jooga Stroomi rannas


Joogasse olen armunud olnud juba seitse aastat. Kolm aastat tagasi avastasin enda jaoks SUP jooga ja eelmisel suvel alustasin SUP jooga praktikate juhendamist Stroomi rannas. Nüüd ei jõua suve ära oodata, et praktikatega uuesti alustada.

Kõik juba teavad, et jooga rahustab meeli ja hoiab keha vormis, aga kui sinna lisada veel värske mereõhk ja uued väljakutsed, mida nõuab SUP laual tasakaalu hoidmine, siis on tulemus lausa fantastiline.
Mis siis täpsemalt on SUP jooga? SUP jooga on joogapraktika SUP laual, mida viiakse läbi mõnel veekogul. SUP jooga kasulikkus on uute lihaste tugevdamine, stressi maandamine (merekohin, linnulaul vms looduse hääled), painduvuse ja tasakaalu arendamine, uute hingamistehnikate õppimine.

SUP joogat on ideaalne teha peegelsiledal veel väga sooja ilmaga. Kuna me elame Eestis, siis kuumade rannailmadega meid isegi südasuvel tihti õnnistatud pole ja merevesi ka just peegel pole, siis olen oma SUP jooga tunnid kohandanud vastavalt ilmadele, siledal veel teeme keerulisemaid harjutusi, lainetes kohandan harjutused lainete järgi. Kõik osalejad saavad selga kalipso.

SUP jooga ühendab endas suppamise, jooga ja meditatsiooni ja on kindlasti üks parimaid lõõgastusi meie praegusel heitlikul ajal.

SUP jooga tunnid Stroomi rannas, Stroomi Surfiklubis algavad kohe, kui ilmad seda lubavad. Kui oled huvitatud, jälgi meie FB lehte, kus anname jooksvalt teada oma tegemistest.

Kristi 03.04.2021

Lisaja: admin

Stroomi Jõulusurf

Ei ole veel asju kokku pakkinud Keenia reisi oodates. Pigem tekkis täna merel mõte, et miks ma üldse nii kaugele peaks sõitma, kui kodus ka terve talve surfata saab.

Vahepeal on neli sõidupäeva olnud, kolm väga head ja üks nooo…  Tegelikult selle ühe päästis ka päikesepaisteline ilm ja väga ägedad lained. Selliseid laineid polegi varem Stroomis näinud, võiks isegi öelda swell… Kuskil merel oli tohutu tuul, aga randa jõudis vaid suur laine.

Loe edasi “Stroomi Jõulusurf”